Skip to content
USPJEŠAN VIKEND ZA GORAŽDANSKE EKIPE PDF Ispis E-mail
Autor gorazde.ba
Ponedjeljak, 11 April 2011 06:54

160          U petak 08.04.2011. u Gradskoj dvorani '' Mirsad Hurić '' rukometaši Goražda ostvarili su pobjedu nad ekipom Krivaje iz Zavidovića rezultatom 33:25. Najzaslužniji za pobjedu MRK Goražde su krilni igrači Bukva i Delić koji su postigli 8 odnosno 7 pogodaka, mada je cijela ekpia odigrala odličan meč, počevši od poluvremena, prednost Goražda bila je četiri gola, da bi tokom drugog poluvremena ona dostizala i po deset i više golova razlike, dok je na kraju utakmice to billo visokih osam pogodaka prednosti.

U srijedu 13.04.2011. godine u 19 sati u Gradskoj dvorani je rukometni derbi između Goražda i Bosne. Iz MRK Goražde pozivaju navijače da prisustvuju pravom rukometnom spektaklu.

450

Nakon pobjede rukometaša u petak odbojkašice Goražda su u subotu na domaćem terenu u derbi susretu predposljednjeg kola prvenstva Prve lige Federacije BiH, savladale ekipu Kaknja sa 3:1 u setovima. U posljednjem  kolu  ekipa Goražda gostuje u Sarajevu, gdje će se sastati sa ekipom Mladosti.

451

Uspješan vikend za sportske kolektive sa područja Općine Goražde krunisali su fudbaleri Goražda koji su u okviru Prve lige FBiH na gostovanju u Bihaću ostvarili uvjerljivu pobjedu nad ekipom Jedinstva rezultatom 4:1. Fantastičan proljetni dio sezone za FK Goražde potvrđen je i ovom pobjedom nad trećeplasiranom ekipom Jedinstva koja je imala planove da se bori za Premijer ligu, što pokazuje dobru formu fudbalera Goražda. Tokom cijelog susreta Goražde je bilo bolja ekipa što je i dokazano rezultatom 4:1, a strijelci za Goraždane bili su Softić u 17 minuti utakmice, da bi samo deset minuta kasnije u strijelce se upisao Haris Korda, te Džebo i Bešlija koji su postigli golove u drugom poluvremenu.