Skip to content
PRIPREME ZA SNIMANJE DOKUMENTARNOG FILMA O UČEŠĆU MEDICINSKOG OSOBLJA U SPAŠAVANJU RANJENIH BORACA, STRADALIH CIVILA I DJECE U GORAŽDU PDF Ispis E-mail
Autor gorazde.ba   
Petak, 01 Novembar 2019 12:26

Udruženje za zaštitu historijskih vrijednosti "Haber", već dvanaest godina producira dokumentarne filmove i izdaje knjige kojima nastoji sačuvati od zaborava sve zločine sa kojima su se suočavale Sarajlije za vrijeme agresije na našu zemlju. Do sada su snimljeni dokumentarni filmovi Vanzemaljci iznad Sarajeva, Krvavi ples po Šeheru, A bili su samo djeca, Bosna ili smrt, Daleko je Tuzla, Prvi korpus Armije BiH, Bosanke, Heroji u bijelom, Humanisti i heroji i Sarajevski masakri.

„Zaboravljeni“ je naziv novog projekta u sklopu kojeg je snimljen film i objavljena knjiga u kojima su ispričane životne priče medicinskih sestara i tehničara Kantona Sarajevo tokom agresije na Republiku Bosnu i Hercegovinu 1992. – 1995. godina.

Kako bi razgovarali o snimanju filma o učešću medicinskog osoblja u spašavanju ranjenih boraca, stradalih civila i djece u Goraždu, naš Grad danas je posjetio predsjednik Udruženja "Haber" Omer Edo Hadrović, gdje je u zgradi Gradske uprave održao sastanak sa gradonačelnikom dr.sci. Muhamedom Ramovićem i njegovim saradnicima. Sastanku su prisustvovale i medicinske sestre koje su tokom agresije na naš Grad 1992. – 1995. godina dale ogromne doprinos u očuvanju ljudskih života.

Na sastanku je razgovarano o snimanju filma, a Gradonačelnik je ovom prilikom naglasio punu podršku ovom projektu, te da će im Gradska uprava biti na raspolaganju prilikom realizacije ovog projekta.

Hadrović ističe kako će snimanjem ovog dokumentarnog filma još jednom biti upućena poruka da se nikada ne zaborave svi oni koji su dali doprinos u odbrani Grada Goražda i BiH, a samim projektom će biti odata i zahvalnost svima koji su branili ovu zemlju i grad, ne samo na prvim linijama odbrane već spašavajući ranjene borce, nedužne građane i djecu.

Share
 

Sjedište Gradske uprave

  • Ulica: Maršala Tita br. 2
  • 73000 Goražde 
  • Telefon: +387 38 221 002
  • Telefon: +387 38 241 450
  • Fax :+387 38 221 332
  • E-mail: grad@gorazde.ba
  • ID: 4245025030009
  • PDV: 245025030009