Skip to content
U GRAD NA DRINI STIGLI I PRIJATELJI IZ FRANCUSKE PDF Ispis E-mail
Autor gorazde.ba   
Petak, 02 August 2019 12:11

U znak prijateljskih odnosa i saradnje u naš grad došli su prijatelji iz Francuske, tačnije za goraždane dobro poznata grupa La ZaZous koji će i ove godine svojim učešćem upotpuniti program  22. Internacionalnog ''Festivala prijateljstva'' Goražde 2019.

Tim povodom danas je u Velikoj sali Gradske uprave Goražde organizovan prijem za članove grupe La ZaZous, a u ime domaćina goste su primili šef Kabineta Gradonačelnika Armin Čavrk i pomoćnici Gradonačelnika Sanid Zirak i Samira Drakovac.

Dobrodošlicu gostima u naš grad najprije je u ime Gradonačelnika poželio je Armin Čavrk koji je ovom prilikom još jednom uputio zahvalnost za učešće na Festivalu, te dodao – ''Dragi prijatelji, za nas je posebna čast i zadovoljstvo ponovno vas pozdraviti u Gradu na Drini, Gradu Goraždu. Svaki susret sa vama donosi posebne emocije prijateljstva za koje se nadamo da će biti vječno. Kao što je gospođa Francesca sinoć rekla na konferenciji za novinare, mi ćemo učiniti sve da to zaista tako i bude. Drago nam je da i ove godine imamo goste iz Francuske, ali nadamo se da ćemo u budućnosti saradnju proširiti i na druge projekte koji će trajati cijelu godinu, a ne samo za vrijeme Festivala prijateljstva. Zbog obveza, naš Gradonačelnik trenutno nije u Bosni i Hercegovini, ali mi koji smo ovdje opet vas pozdravljamo, u svoje i njegovo ime. Vaši nastupi su duša Festivala prijateljstva i jako cijenimo francusku kulturu. Ljude vežu zajedničke ideje, a naša je ideja je prijateljstvo koje ćemo zauvijek njegovati.''

Riječi zahvalnosti na gostoprimstvu u našem gradu uputila je Kelig Auger – ''Mi smo Francuska grupa La ZaZous koja već dugi niz godina dolazi na Festival prijateljstva u Goražde. Ovaj Festival nama mnogo znači zato što gradimo i njegujemo posebnu vezu sa prijateljima iz Goražda. Velika je čast i zadovoljstvo za sve članove grupe doći u Goražde i prenijeti dobru muziku kakvu mi sviramo. Zahvaljujemo se mnogo na lijepom prijemu i dočeku koji smo imali ovdje.'',  dok je Franceska Mayeux dodala – ''Živjelo prijateljstvo Bosna i Francuska!''

Share
 

Sjedište Gradske uprave

  • Ulica: Maršala Tita br. 2
  • 73000 Goražde 
  • Telefon: +387 38 221 002
  • Telefon: +387 38 241 450
  • Fax :+387 38 221 332
  • E-mail: grad@gorazde.ba
  • ID: 4245025030009
  • PDV: 245025030009