Skip to content
GORAŽDANSKI SPORTISTI PREDSTAVLJAJU BIH NA 55. MOSI "PRIBOJ 2018." PDF Ispis E-mail
Autor gorazde.ba   
Utorak, 03 Juli 2018 16:40

Nakon Pljevalja, Priboj će ove godine biti domaćin 55. MOSI "Priboj 2018" i tako će kao grad sa najviše uspjeha na ovom sportskom nadmetanju, po sedmi put ugostiti sportiste sa tromeđe Srbije, Crne Gore i BiH.

Obzirom da će i na ovogodišnjim MOSI, kao i predhodnih godina učešće uzeti naši sportisti, te na taj način u najboljem svijetlu predstavljati naš Grad, danas je u zgradi Vlade BPK održana press konferencija na kojoj je predstavljen broj učesnika i ostali detalji učešća naših sportista na 55. MOSI "Priboj 2018".

Govoreći o učešću naših sportista i samim detaljima odlaska u izjavi za medije ministar za obrazovanje, mlade, nauku, kulturu i sport Damir Žuga je istakao – ''BiH će i ove godine imati predstavnika na MOSI koje se održavaju u Priboju u periodu od 04. do 08. jula na kojim će učešće uzeti od 2000 do 3000 sportista. Naš Kanton odnosno Grad Goražde i državu predstavlja 40 sportista u pet disciplina. U proteklom periodu mi smo radili na pripremi i organizaciji odlaska naših spotista, tako da je sve spremno za učešće naših sportista. Ceremonija svečanog otvaranja je sutra u 16h, a pokrovitelji odlaska naših sportista su Vlada BPK, Grad Goražde i kompanija Prevent. Ja kao resorni ministar želim da se zahvalim svima što smo uspjeli u jako teškoj finansijskoj situaciji obezbijediti da ovih 40 sportista budu prisutni četiri dana na Igrama. Obzirom da nama Priboj nije daleko pozivam građane da u ova četriri dana podrže naše sportiste, a organizatori su obezbijedili i jako dobar kulturno zabavni program za učesnike i posjetioce Igara.''

O samom učešću naših sportista na današnjoj press konferenciji govorio je koordinator predstavnika Grada Goražda na 55. MOSI "Priboj 2018" Nermin Obuća – ''Mi ćemo i na ovogodišnjim MOSI uzeti učešće, jer je to manifestacija koja zaslužuje pažnju i bila bi šteta da naši sportisti ne učestvuju na tim Igrama. Moram reći da je riječ o najvećim amaterskim sportskim igrama u Europi i one u prosjeku okupljaju oko 3000 učesnika, a u nekim gradovima je bilo i do 4000 sportista. Na Igrama će naš Grad predstavljati i igrači koji trenutno ne igraju u našim klubovima ali oni po mjestu rođenja imaju pravo predstavljati naš grad. Kada je u pitanju tehnička organizacija sve je spremno. Mi smo u par navrata bili u Priboju, gdje smo obezbijedili smještaj, restoran gdje će se hraniti naši sportisti i sve ostalo što je potrebno za naše učesnike. Moram reći da su se na Igre direktno plasirale naše odbojkašice koje su na prošlogodišnjim MOSI u Pljevljima bile treće i naši šahisti koji su bili drugi i oni će na ovogodišnjim Igrama biti nosioci grupa, a tu smo ove godine priključili naše košarkaše i atletičare i nadamo se da će i oni ostvariti dobre rezultate, a prema informacijama idu sa jako kvalitetnim ekipama koje su pojačane sa našim igračima koji nastupaju van našeg Grada. Očekujemo dobre rezultate jer ćemo se mi maksimalno truditi da naš Grad i našu Državu predstavimo u najboljem svijetlu i moram napomenuti da smo mi jedini Grad koji će na Igrama nositi zastavu BiH što je svakako čast.''

Share
 

Sjedište Gradske uprave

  • Ulica: Maršala Tita br. 2
  • 73000 Goražde 
  • Telefon: +387 38 221 002
  • Telefon: +387 38 241 450
  • Fax :+387 38 221 332
  • E-mail: grad@gorazde.ba
  • E-mail: infopult@gorazde.ba